Na nasz stan psychicznych wpływ może mieć wiele czynników takich jak stres oraz lęk. Czasami konieczne jest sięgnąć po pomoc, w postaci konsultacji psychiatrycznej. Lekarz zbierze dokładny wywiad, przeprowadzi badanie a następnie, zaproponuje odpowiednie leczenie, które pozwoli na podniesienie jakości życia, oraz lepsze samopoczucie psychiczne.
Z jakimi dolegliwościami mogę się zgłosić do Psychiatry?
Depresja
Zaburzenia Lękowe
Zaburzenia Nastroju
ADHD
Zaburzenia Psychotyczne
Uzależnienia
Traumatyczne wydarzenia
Bezsenność
Zaburzenia Motywacji
Otępienie
Schizofrenia
Jak przebiega wizyta u psychiatry ?
W pierwszej kolejności lekarz psychiatra przeprowadzi dokładny wywiad dotyczący dotychczasowej historii medycznej oraz doświadczeń pacjenta. Będzie zadawać pytania dotyczące obecnego stanu zdrowia, oraz sytuacji w której się znajduje pacjent, aby lepiej zrozumieć istotę problemu. Następnie przeprowadzi badanie mające na celu ocenę zgłaszanych dolegliwości. W przypadku konieczności wykonania badań dodatkowych zostaną takowe zlecone np. badania laboratoryjne. Psychiatra przedstawi możliwości leczenia farmakologicznego i niefarmakologicznego oraz korzyści i zagrożenia z nim związane.
W razie konieczności lekarz może wystawić skierowanie na badania, e-receptę, zwolenienie lekarskie oraz skierowanie na hospitalizacje.
Jak przygotować się do wizyty?
Warto zabrać ze sobą dotychczasową dokumentacje medyczną . Warto zastanowić się w jaki sposób możemy opisać dolegliwości, które nam dokuczają. Jeśli występują choroby przewlekłe poinformuj o tym fakcie lekarza.
Zastanów się w jak przebiegają Twoje relacje z osobami w najbliższym otoczeniu. Poinformuj lekarza o używkach, które stosujesz.
Lekarz psychiatra powinien uzyskać informacje, jakie leki przyjmuje pacjent ich nazwy oraz dawki.