Rehabilitacja Domowa

Rehabilitacja Domowa

W ramach naszego Centrum Medycznego Funkcjonuje poradnia rehabilitacji domowej.

W ramach działania poradni doświadczony Fizjoterapeuta pojawia się w zaciszu domowym pacjenta by przynieść szybką ulgę w dolegliwościach bólowych w obrębie np.: odcinka lędźwiowego kręgosłupa, czy też przyśpieszyć proces powrotu do zdrowia po udarach mózgu, urazie rdzenia kręgowego, jak i poprawić komfort życia w chorobie Parkinsona czy też Alzheimera.

Krótkie terminy oczekiwania i zaangażowanie naszych fizjoterapeutów pozwala szybko stanąć na nogi naszym podopiecznym.

ak przygotować się do wizyty Fizjoterapeuty w Domu?

Wszystko, będzie co potrzebne to odrobina miejsca oraz wygodny strój umożliwiający wykonywanie ćwiczeń. Należy przygotować dokumentacje medyczną dotycząca stanu zdrowia jak i samego zabiegu czy też choroby. Fizjoterapeuta zapozna się z dokumentami oraz przeprowadzi niezbędny wywiad.
Po zapoznaniu się ze stanem zdrowia przystąpi do wykonania testów neurologicznych i ortopedyczny dla oceny możliwości pacjenta na daną chwile.
Wszelkie niezbędne urządzenia, czy też urządzenia do ćwiczeń przywiezie ze sobą fizjoterapeuta.

Kiedy należy rozpocząć fizjoterapie ?

Fizjoterapie należy rozpocząć najszybciej jak tylko to możliwe. Nie zależnie od stanu w jakim pacjent się znajduje szybko podjęta fizjoterapia pomoże przeciwdziałać powikłania, oraz zwiększy szanse na szybki powrót do zdrowia. W przypadku udaru mózgu najlepszy efekt terapii osiąga się w przeciągu 2 lat od wystąpienia udaru dzięki zachodzącej neuroplastyczności mózgu możliwy jest powrót funkcji częściowo uszkodzonych komórek mózgowych a tym samym odtworzenie zerwanych połączeń miedzy neuronami ( komórkami układu nerwowego). Dlatego też nie warto zwlekać z procesem rehabilitacji i podjąć ją najszybciej jak to tylko możliwe.
Szybko podjęta fizjoterapia po zabiegu operacyjnym pozwoli na ograniczenie zrostów pojawiających się po operacji oraz zachowanie zakresu ruchu, przeciwdziałanie przykurczą, czy tez odleżyną w przypadku pacjentów dłużej leżących w łożku.

Specjaliści